3 lemmikut roosi

Rooside maailm on kirju ja raske on valida, millist võtta ja millist jätta. Riina kirg on roosid ja tema professionaalse  käe alt on neid omajagu läbi käinud. Täna ta tutvustab  kolme oma lemmikut roosisorti.

’Aspirin’ – Murevaba roosisort minu kõige kuumemas ja kuivemas peenras. Õitseb lainetena läbi terve hooaja. Värsked õied on väga armsa õrnroosa südamikuga. Naabriteks on tal naistenõges ’Junior Walker’ ja pune ’Herrenhausen’. 

’Aspirin’ roosi leiad meie peenraplaanidest “Rooside, lavendlite ja kõrrelistega liblikapeenar” ning “Hõbevalge peenar põõsasroosi ja kontpuuga”

’Hansaland’ –Terve suve õitsev pilkupüüdev põõsas, mis sobib väga hästi okaspuude kõrvale. Puukoolides näevad ’Hansalandi’ istikud väga nigelad välja – ilmselt ei meeldi talle potis olla. Peenras kohanesid istikud ruttu ja kasvasid küllalt kiiresti suureks. Lõikan neid kevadeti julgelt hõredamaks ja hoian neid u meetri kõrgusena.

’Lions Rose’ – Valin oma aeda ainult külmade toonidega taimi. See ei ole raske, sest mulle lihtsalt ei meeldi kollased lilled. ’Lions Rose’ on üks paarist erandist. Selle sordi õie värv meenutab midagi söödavat – võib-olla brüleekreemi või sulavõid. Õisi vaadates ei suuda otsustada, kas tahaks selle õie ära süüa või talle pai teha.  Naabriteks panin talle metssalvei ’Caradonna’, mesiohaka ‘Veitch’s Blue’ ja raudrohu ’Pomegranate’.